בנט: "הגיע הזמן שלי להתרחק"

בנט: "הגיע הזמן שלי להתרחק"

רוה"מ היוצא הודיע שהוא פורש מהחיים הפוליטיים. בהודעה לתקשורת אמר: "מודה לקב"ה"

זה נגמר: ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, הודיע הערב כי לא יתמודד בבחירות הקרובות. הלחץ מהבית הכריע את בנט שהחליט לחזור לחיק משפחתו שדחקו בו לעזוב את הפוליטיקה, לפחות באופן זמני.

בראשות מפלגת ימינה צפויה לעמוד איילת שקד אלא שלא ברור כעת מי ישאר איתה שכן ניר אורבך ועידית סילמן נמצאים בדרך לשיריון בליכוד. הטייס, מתן כהנא ככל הנראה יערוק למפלגתו של שר הביטחון, בני גנץ. אביר קארה מנהל מגעים ככל הנראה עם אביגדור ליברמן.

הבית של הימין בישראלקליק ואתם קבוצת העדכונים בווצאפ

נאום בנט הערב: "אזרחי ישראל. בעוד זמן קצר אסיים את תפקידי כראש ממשלת ישראל ואעביר את מקל השליחים לחברי, יאיר לפיד. אמשיך לסייע ולעזור לו במסגרת תפקידי כראש ממשלה חלופי ככל שיידרש. הצלחתו היא הצלחת המדינה. העברת התפקיד תהיה מקצועית ומסודרת. טובת המדינה, וטובתה בלבד, לנגד עיני. כך היה. וכך יהיה. אני מבקש גם לעדכן אתכם שאין בכוונתי להתמודד בבחירות הקרובות, אבל אני אשאר חייל נאמן של הארץ הזו, אותה שירתתי כל חיי כלוחם, כקצין, כשר וכראש הממשלה שלכם. מדינת ישראל היא אהבת חיי. לשרת אותה זה היעוד שלי. אני מסיים היום מעל שנה בשליחות למענכם כראש הממשלה. אין עבודה קשה מזו אך גם אין זכות גדולה מזו. אני משאיר אחרי מדינה משגשגת, חזקה ובטוחה. הממשלה בראשותי הספיקה לעשות בשנה – מה שממשלות רבות לא עשו בקדנציה שלמה. מדינת ישראל חזרה להיות מנוהלת.

הבאנו שקט לדרום, כזה שלא היה שנים, החזרנו מאות אלפי מובטלים לעבודה, התגברנו על שני גלי קורונה ללא סגרים, נלחמנו בנחישות מול גל טרור ויכולנו לו, העלינו את שכר החיילים האהובים שלנו, והבהרנו לאויבנו שמי ששולח מחבלים לתל אביב, ישלם את המחיר בביתו שלו.

כבר לא מחייך, דוברות הכנסת

 

בקרוב יהיו בשורות חשובות נוספות בתחומים שנוגעים לעתידנו ולעוצמתנו. דבר אחד צר לי, וזה שהרבה מאד ישראלים טובים שנציגיהם נותרו באופוזיציה, הרגישו בשנה החולפת שחרב עליהם עולמם. שמעתי את הקולות. אני מכבד אותם. וכשכואב לאזרח ישראלי, כואב לי. כל קבוצה בישראל תהיה לפעמים בקואליציה ולפעמים באופוזיציה, אנחנו צריכים ללמוד לקבל את זה. זה הסדר הנכון. אסור שכל אחד מחצאי העם ירגיש באבל כשהחצי השני מקים ממשלה. והכי טוב בעת הזאת – ששני החצאים יקימו יחד ממשלה גדולה וטובה.

שאפתי כראש ממשלה לדאוג לכלל אזרחי ישראל, ללא קשר למי הם הצביעו. אני מאושר שהצלחתי להעניק ביטחון ושקט הן לתושבי שדרות שרובם מצביעים ימין, והן לחברי קיבוצי העוטף שרובם מצביעים מרכז ושמאל. הרי מחבלי חמאס אינם מבדילים בין ישראלים מימין או משמאל.

אזרחים יקרים, הוכחנו השנה שאנשים עם דעות שונות יכולים לעבוד יחד. אף אחד לא צריך לוותר על עמדותיו, אבל בהחלט אפשר וגם הכרחי להניח בצד, לזמן מה, ויכוחים אידיאולוגיים ולדאוג לכלכלה, לביטחון ולעתיד של אזרחי ישראל. הוכחנו שיש טוב משותף. אני מבקש גם בעת הזו להזכיר לעצמנו: רק ביחד ננצח.

אם נהיה מפולגים, פשוט לא נהיה. אם נהיה מאוחדים, אף אחד לא יוכל לנו. בואו נהיה טובים אחד לשני. בואו נקשיב. בוא נלמד להכיר ולכבד במקום לשנוא: "הִגִּיד לְךָ אָדָם מַה-טּוֹב, וּמָה יְהוָה דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ, כִּי אִם-עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט וְאַהֲבַת חֶסֶד וְהַצְנֵעַ לֶכֶת עִם-אֱלֹהֶיךָ". אני מבקש להודות לאשתי גילת ולילדיי יוני, מיכל, אביגיל ודוד – ששילמו מחירים כבדים בשנה החולפת. לאמא שלי, מירנה בנט, שהיא דמות המופת של חיי. אני מבקש להודות לשרי הממשלה. אני מבקש להודות במיוחד לשותפתי לדרך שרת הפנים, איילת שקד שתקבל לידיה את הנהגת המפלגה, אני בטוח שתצליח להובילה לטובה. אני רוצה גם להודות לשר הדתות הטוב שהיה כאן, מתן כהנא, על חברות של 32 שנה ועל אומץ לב בביצוע רפורמות ועל אופטימיות נצחית. אני מודה גם לחברי הכנסת, אביר קארה ושירלי פינטו שעמדו לצדי גם כשהיה קשה.

מעל לכל – אני מודה לקדוש ברוך הוא. גם כשהלכתי בגיא צלמוות לא ראיתי רע, כי ה' היה עימדי. חברים – לכל זמן. עתה הזמן שלי להתרחק מעט. להביט על הדברים מבחוץ. הזמן ישקיט הכל, אני הולך לי לדרכי – היו שלום, אני הייתי עמכם, ופי מלא תודה".

איילת שקד. צילום: יובל יוסף משרד הפנים

תגובות בעולם הפוליטי

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני: "מתברר שהקדוש ברוך הוא מנהל את העולם. אי אפשר לשקר ולרמות את כל המדינה, המפלגה שלו מתה במיתה משונה. לאורך כל השנה האחרונה היו טענות נגדינו על התבטאויות קשות מצידנו נגדו ונגד הממשלה הרעה הזאת, מתברר שצדקנו בכל מילה. כולם עזבו אותו, הוא נשאר לבד ועכשיו גם הוא הולך בבושת פנים".

ח"כ אופיר אקוניס: "מי שלא היה צריך לבוא אף פעם. הודעת נפתלי בנט היא בדיוק מה שאמרנו כל השנה האחרונה. הודאה בכישלון של עצמו".

ח"כ עמיחי שיקלי: "אין קיצורי דרך".

חה״כ קטי שטרית: "הונאת את הציבור, ‏פילגת את העם, ‏פירקת את מחנה הימין, המלכת את לפיד, ‏מכרת אותנו לתנועה האיסלאמית, ‏עשית על חשבוננו אקזיט של 50 מיליון, ‏פגעת לנו בזהות היהודית, ‏לא כיבדת את הדמוקרטיה, ‏היית מגלומן חסר אחריות וחסר תקנה, הגיע הזמן שתלך לעשות למבצרך. ‏נפתלי, חבל שהיית וטוב שנגמר".

ח״כ אופיר סופר: "מי שרימה את בוחריו והעניק את השלטון לשמאל ולמפלגות אנטי ציוניות, מוטב לו שיילך ויעשה חושבים בביתו. הציבור אמר את דברו בהקשר של בנט. אני מקווה שכל מי שהיה שותף למסירת השלטון לשמאל יוקע מהחיים הפוליטים. ויפה שעה אחת קודם".

השר גדעון סער: ‏"בנט הוא פטריוט ישראלי. הוא היה ראש ממשלה טוב שמלא את התפקיד באופן ממלכתי. אני משוכנע שהוא עוד יחזור".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה לפרישת רה"מ נפתלי בנט: "פרישתו של בנט מלמדת שהרמאות לא משתלמת. מי שהונה את הציבור, הפר את כל הבטחות הבחירות שלו, ישב עם עבאס מתומכי הטרור ונתן ליאיר לפיד להקים ממשלה, עוזב היום בבושת פנים את לשכת רה"מ ואת הפוליטיקה הישראלית ומעביר מסר חשוב לפוליטיקאים-יש דין ויש דיין".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד: "אחרי שעשה סיבוב על מדינה שלמה, רמס את החלשים, שיתף פעולה עם שונאי ישראל ותומכי טרור, הרס את היהדות, השפיל את הגאווה הלאומית שלנו, והפך את החיים כאן ליקרים מאי פעם, הוא סוף סוף הולך הביתה. ברוך שפטרנו".

איתמר בן גביר, צילום: נועם מושקוביץ דוברות הכנסת

סקר ערוץ 12: גוש הימין מתחזק 

כפי שדווח הערב (ד') ב"המהדורה המרכזית" של חברת החדשות, לנשאלים הוצגו השאלות הבאות:

אם הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, לאיזו מפלגה היית מצביע?
הליכוד בראשות בנימין נתניהו 35
יש עתיד בראשות יאיר לפיד 20
כחול לבן בראשות בני גנץ 9
הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' 9
ש"ס בראשות אריה דרעי 8
יהדות התורה בראשות משה גפני 7
הרשימה המשותפת (חד"ש, תע"ל, בל"ד) בראשות איימן עודה 6
העבודה בראשות מרב מיכאלי 5
ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן 5
ימינה בראשות נפתלי בנט 4
הרשימה הערבית המאוחדת – רע"ם בראשות מנסור עבאס 4
מרצ בראשות ניצן הורוביץ 4
תקווה חדשה בראשות גדעון סער 4
סה"כ: 120

חלוקת גושים
קואליציה נוכחית 55
הליכוד + הציונות הדתית + חרדים 59
הרשימה המשותפת 6
סה"כ: 120

ואם הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, ונפתלי בנט היה פורש מהחיים הפוליטיים ובראשות מפלגת ימינה הייתה עומדת איילת שקד ויתר המפלגות ללא שינוי לאיזו מפלגה היית מצביע?
הליכוד בראשות בנימין נתניהו 34
יש עתיד בראשות יאיר לפיד 20
כחול לבן בראשות בני גנץ 9
הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' 9
ש"ס בראשות אריה דרעי 8
יהדות התורה בראשות משה גפני 7
הרשימה המשותפת (חד"ש, תע"ל, בל"ד) בראשות איימן עודה 6
העבודה בראשות מרב מיכאלי 5
ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן 5
ימינה בראשות איילת שקד 5
הרשימה הערבית המאוחדת – רע"ם בראשות מנסור עבאס 4
מרצ בראשות ניצן הורוביץ 4
תקווה חדשה בראשות גדעון סער 4
סה"כ 120

חלוקת גושים
קואליציה נוכחית 56
הליכוד + הציונות הדתית + חרדים 58
הרשימה המשותפת 6
סה"כ: 120

ואם הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, ומפלגות כחול לבן של בני גנץ ותקווה חדשה של גדעון סער היו רצות ברשימה אחת ויתר המפלגות ללא שינוי, לאיזו מפלח היית מצביע?
הליכוד בראשות בנימין נתניהו 36
יש עתיד בראשות יאיר לפיד 21
כחול לבן ותקווה חדשה בראשות בני גנץ עם גדעון סער 15
הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' 9
ש"ס בראשות אריה דרעי 8
יהדות התורה בראשות משה גפני 7
הרשימה המשותפת (חד"ש, תע"ל, בל"ד) בראשות איימן עודה 6
העבודה בראשות מרב מיכאלי 5
ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן 5
הרשימה הערבית המאוחדת – רע"ם בראשות מנסור עבאס 4
מרצ בראשות ניצן הורוביץ 4
סה"כ 120

מתחת לאחוז החסימה: ימינה בראשות נפתלי בנט – 2.7%

חלוקת גושים
קואליציה נוכחית 54
הליכוד + הציונות הדתית + חרדים 60
הרשימה המשותפת 6

הסקר נערך ע"י מכון מדגם בראשות מנו גבע ובשיתוף iPanel בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה בקרב 505 נשאלים טעות דגימה 4.4%-

הכי מדובר באתר

גלילה לראש העמוד